Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.
Image thumbnail

Fulper Farms

Fulper Farms

OD PONAD 100 LAT TWORZYMY WIĘCEJ, MNIEJSZYM NAKŁADEM ŚRODKÓW

„Nasza zdolność przystosowania się do nowych technologii była kluczowa do odniesienia sukcesu” stwierdziła Mikayla Fulper. „Mój tata wprowadził np. panele słoneczne, które zasilają główną farmę. Dodatkowo dbamy o recykling wody, nawozów oraz energooszczędne wentylatory i żarówki. Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny. Pomaga środowisku, poprawia produktywność i zyskowność naszego gospodarstwa, i pozwala nam kontynuować prowadzenie naszej farmy od ponad 100 lat”.

Od ponad 30 lat Fulper Farms współpracuje z Cargillem nad swoim programem żywieniowym. Około sześć lat temu konsultant Cargilla Steve Halahan zaczął współpracę z tym gospodarstwem. „Steve jest bardzo nastawiony na wyniki, zna nasze cele i pomaga nam wprowadzać pozytywne zmiany” mówi Mikayla. Dzięki temu partnerstwu udało się osiągnąć cel farmy, jakim jest zmniejszenie wkładu finansowego, przy jednoczesnym wzroście wydajności, dzięki rozwiązaniu dwóch ostatnich problemów zdrowotnych i produkcyjnych w stadzie. Na początku 2019 roku Fulper zaczęli dostrzegać problemy ze zdrowiem swoich zasuszonych krów, takie jak zatrzymane łożyska, zapalenie macicy i gorączka mleczna. Steve zdecydował się zmienić dawkę żywieniową, co zaowocowało rozwiązaniem wielu problemów, a stan zdrowia krów całkowicie zmienił się na lepsze.

Steve zaprosił dr. Billa Braungarda, specjalistę Cargilla ds. technologii, aby pomógł farmie i przyjrzał się również dawce laktacyjnej, kiedy odkryli syndrom spadku zawartości tłuszczu w mleku (MDF). „Zbudowaliśmy relacje ze Stevem i całą firmą Cargill, i nasze zaufanie jest powodem, dla którego kontynuujemy z nimi współpracę.”

Fulper Farms z wielką dumą dzieli się swoją misją zrównoważonego rozwoju z innymi. Prowadzą również działalność agroturystyczną. Breanna Fulper stworzyła Obóz Przygód Farmstead kiedy była w liceum, a teraz – czternaście lat później – każdego lata nadal goszczą na farmie ponad setkę dzieciaków. Ten obóz pozwala dzieciom nawiązać więź z cielętami, dowiedzieć się, skąd pochodzi ich żywność i odkryć możliwości branży mleczarskiej.

Niedawno do swojej oferty edukacji rolniczej dodali wycieczki rolnicze i terenowe. „Jestem naprawdę dumna z rodziny i naszej historii, i cieszę się, że dzielę się tym z innymi” – skomentowała Mikayla. „Wielu konsumentów nie ma informacji o tym, jak hodowane są krowy lub jak pracują gospodarstwa, a my chcemy pomóc im to zrozumieć i docenić wszystko, co wiąże się z tworzeniem produktów, które jedzą.”

Fulper Farms szczyci się ponad 100-letnim doświadczeniem w byciu innowacyjnym, a następne 100 lat zapowiada się świetnie, ponieważ wciąż się rozwijają. „Zrównoważony rozwój jest dla nas priorytetem, bo gwarantuje, że będziemy w stanie kontynuować to, co robimy dla przyszłych pokoleń.”