Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.
Image thumbnail

DUTCH MEADOW DAIRY LLC & MEADOWBROOK

DUTCH MEADOW DAIRY LLC & MEADOWBROOK

ZACZYNAJĄC OD ZERA: POTRZEBUJESZ CZEGOŚ, Z CZEGO MOŻESZ BYĆ DUMNY

„Wierzę z całego serca, że ​​potrzebujesz czegoś, na co możesz spojrzeć wstecz i być z tego dumnym” – mówi Tony Jandernoa, hodowca bydła mlecznego. Tony i jego żona Patti są właścicielami ferm Dutch Meadows Dairy, LLC w St. Johns i Meadowbrook Dairy w Sunfield, w stanie Michigan, w sumie liczących 2200 krów. Tony nie urodził się i nie wychował na rodzinnym gospodarstwie mlecznym, ale nikt by się tego nie domyślił, słysząc pasję w jego głosie, widząc sukces ich firmy i wiedzę o branży mleczarskiej, którą wykazuje. Tony dorastał, pracując na farmie swojego sąsiada Alphonse’a Thelena i stopniowo kupował własne krowy. Do 1994 roku odkupił całą fermę i sprzęt od Alphonse’a (wtedy było to zaledwie 150 krów). Obecnie ferma, znana jako Dutch Meadow Dairy, LLC, rozrosła się do 2200 krów w dwóch lokalizacjach.

Decydując się na budowę drugiej fermy, syn Kyle i jego żona Mackenzie byli integralną częścią procesu. „Chcę, aby mogli za 30 lat spojrzeć wstecz i powiedzieć: Zbudowaliśmy to ”- mówi Tony. Tony ściśle współpracował ze swoim specjalistą ds. żywienia Cargill nad tym, jak z powodzeniem powiększać całe gospodarstwo (ziemię, jak i liczbę krów), zachowując przy tym zyski. „Joe jest tutaj co tydzień. Rozmawiamy o wielu rzeczach … w 99 procentach związanych z bydłem mlecznym”- śmieje się Tony. „Jeśli się z czymś nie zgadza, rozmawia z nami. Daje nam do myślenia i stawia wyzwania, dzięki którym stajemy się lepsi”.

Wzajemne zaufanie Tony’ego i Joe, ciężko pracujący zespół i chęć Tony’ego do zbudowania biznesu, który może być przekazywany z pokolenia na pokolenie, doprowadziły fermę do miejsca, w którym jest dzisiaj. „To gospodarstwo przekroczyło już wszystko, o czym marzyłem,” kontynuuje Tony, „ale teraz marzę, że obejmie cztery pokolenia. Wtedy będę pewien, że pokonaliśmy wszelkie przeciwności”.